
Bombă alimentară. Carnea de pui din comerţ ne distruge sistemul imunitar
Consumăm fără să vrem antibiotice, hormoni şi substanţe cancerigene, care ne ajung în organism chiar prin mâncarea pe care o punem pe masă. Autorităţile europene avertizează că 87% din puii crescuţi în România sunt plini cu substanţe chimice periculoase. Pe mesele românilor ajunge tot mai multă carne provenită de la animale care au dezvoltat rezistenţă […] More




