
Norvegienii, despre români: fac grătare cu pescăruşi şi şobolani
Jurnaliştii de la "Verdens Gang" scriu despre mizeria lăsată în urmă de românii fără adapost care îşi fac veacul în capitala Norvegiei. Jan Haug, coordonatorul voluntarilor care se ocupă decurăţenia din Oslo, spune că localnicii sunt exasperaţi, pentrucă din cauza românilor spaţiileverzi din oraş sunt “sufocate de gunoaie”. Jurnaliştii norvegieni mai scriu că aceştia prind […] More





